ՀՀ ԱԺ քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչները հանդիպել են բուհերի ընդունելության քննության արդյունքում դուրս մնացած դիմորդների եւ նրանց ծնողների հետ
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»  խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանը, ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Ստեփանյանը եւ ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան»  խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանը հուլիսի 29-ին հանդիպել են 2020-2021 թթ. բուհերի ընդունելության քննության արդյունքում դուրս մնացած դիմորդների եւ նրանց ծնողների հետ: Հանդիպումը կազմակերպվել է «Պահանջատեր դիմորդ» նախաձեռնության անդամների առաջարկով:
Մասնակիցները նշել են, որ  պատշաճ չի իրազեկվել ընդունելության քննությունների նոր կարգը, համաձայն որի առաջնահերթությունը տրվում է դիմորդի լրացրած առաջին հայտին, ինչն էլ առաջացրել է խնդիրներ: Դիմորդների ծնողները տեղեկացրել են նաեւ, որ իրենց իրավունքների պաշտպանության նպատակով 87 դիմորդի ծնողների ստորագրությամբ պատրաստվում են դիմում-հայտ   ներկայացնել  Վարչական դատարան:
Պատգամավորները պատրաստակամություն են հայտնել` աջակցելու ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծմանը: Տեղեկացվել է, որ հանդիպումից հետո ՀՀ ԱԺ երեք խմբակցությունների անունից ԿԳՄՍ նախարարություն  նամակ կուղարկվի:

Representatives of RA NA Political Forces Meet with Applicants Left Out as a Result of Higher Education Entrance Examination and Their Parents
On July 29, the deputy of the RA NA Bright Armenia Faction Anna Kostanyan, the deputy of the RA NA My Step Faction Lilit Stepanyan and the deputy of the RA NA Prosperous Armenia Faction Arman Abovyan met with tha applicants left out as a result of 2020-2021 higher education entrance examination and their parents. The meeting was organized by the proposal of the members of the Claimer Applicant initiative.
The participants have noted that they have not been decently informed about the new order of the entrance examinations, according to which, the priority is given to the applicant’s filled in first application, which has caused problems. The applicants’ parents also informed that they were going to submit an application to the Administrative Court signed by 87 applicants’ parents for the protection of their rights.
The MPs expressed readiness to support them for solving the created situation. It was informed that after the meeting on behalf of the RA NA three factions a letter would be sent to the Ministry of Education, Science, Culture and Sport.