ՀՀ ԱԺ քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչները հանդիպել են բուհերի ընդունելության քննության արդյունքում դուրս մնացած դիմորդների եւ նրանց ծնողների հետ
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան»  խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանը, ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Ստեփանյանը եւ ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան»  խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանը հուլիսի 29-ին հանդիպել են 2020-2021 թթ. բուհերի ընդունելության քննության արդյունքում դուրս մնացած դիմորդների եւ նրանց ծնողների հետ: Հանդիպումը կազմակերպվել է «Պահանջատեր դիմորդ» նախաձեռնության անդամների առաջարկով:
Մասնակիցները նշել են, որ  պատշաճ չի իրազեկվել ընդունելության քննությունների նոր կարգը, համաձայն որի առաջնահերթությունը տրվում է դիմորդի լրացրած առաջին հայտին, ինչն էլ առաջացրել է խնդիրներ: Դիմորդների ծնողները տեղեկացրել են նաեւ, որ իրենց իրավունքների պաշտպանության նպատակով 87 դիմորդի ծնողների ստորագրությամբ պատրաստվում են դիմում-հայտ   ներկայացնել  Վարչական դատարան:
Պատգամավորները պատրաստակամություն են հայտնել` աջակցելու ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծմանը: Տեղեկացվել է, որ հանդիպումից հետո ՀՀ ԱԺ երեք խմբակցությունների անունից ԿԳՄՍ նախարարություն  նամակ կուղարկվի:

Представители политических сил НС встретились с выбывшими в итоге вузовских приемных экзаменов абитуриентами и их родителями
29 июля депутаты НС А.Костанян («Просвещенная Армения»), Л.Степанян («Мой шаг») и А.Абовян («Процветающая Армения») встретились с абитуриентами, выбывшими в итоге вузовских приемных экзаменов 2020-2021 уч.года, и их родителями. Встреча организована по предложению членов инициативы «Абитуриент-востребователь».
Участники подробно подняли волнующую их тему, заявив о намерении обратиться в Административный суд для защиты своих прав.
Депутаты выразили готовность содействовать развязке создавшейся ситуации. Заявлено, что после встречи от имени трех парламентских фракций в Министерство образования, науки, культуры и спорта РА будет направлено соответствующее письмо-ходатайство.